Počítač typu All In One může být vhodným řešením pro řadu uživatelů. Pro koho se hodí a proč? A jak na koupi ušetřit?
Co je All In One PC a pro koho se hodí
All In One PC je sestava, která je, ačkoli na to na první pohled nevypadá, plnohodnotným počítačem. Veškeré součástí jako procesor nebo grafická karta jsou v tomto případě integrovány do monitoru.
Podobné řešení ve srovnání s notebookem vyhovuje především těm uživatelům, kteří vyžadují klasický velký monitor. Stejně tak se samozřejmě počítá se zapojením klasických periferií, jako je myš a klávesnice, jejichž prostřednictvím se počítač ovládá. Komu tak příliš „nesedlo“ ovládání pomocí touchpadu a klávesnice na notebooku, může být spokojen.
Tyto počítače často nalezneme jak v kancelářích, tak i běžných domácnostech, kde plní roli pracovních stanic pro home office i osobních počítačů pro multimediální využití.
All In One má své výhody i nevýhody
PC tohoto typu poskytují designově čistší a elegantnější řešení bez nadbytečných kabelů a současně pomáhají šetřit prostor na pracovním stole. Musíte ale samozřejmě počítat s tím, že All In One PC zůstane víceméně navždy ležet na původním místě.
Nejde tedy o přenosnou variantu, mobilitu vám poskytne stále jen notebook. K dalším nevýhodám tohoto řešení patří prakticky nemožnost výměny jednotlivých komponent, která je srovnatelná s notebookem. Konfigurace se tak nedá příliš rozšiřovat a All in One počítač se tak v zásadě ani nehodí na hry. Na obdobný problém narazíte i v případě nutných oprav.
Proč si tedy spíše nepořídit laptop, který zachová přenositelnost? Nespornou výhodou oproti notebooku je určitě nižší pořizovací cena. Velmi často s All In One ušetříte i v porovnání s klasickým počítačem. Cena navíc bývá pro většinu spotřebitelů absolutní prioritou a přejí si ji tak snížit na maximální možnou hranici.
Ušetřete s repasovaným All In One počítačem
Znatelně ušetřit můžete díky nákupu tzv. repasu, a to až desítky procent z původní pořizovací ceny. Repasovaný All In One počítač prakticky znamená PC, které je použité.

Velmi často se takové stroje získávají z větších společností, jako jsou banky nebo pojišťovny. Zde dochází v pravidelných intervalech k obměně technologického zázemí. Důvodem bývá ukončení leasingu nebo pronájmu, případně i konec záruční lhůty.
Stejně tak mohou tyto stroje pocházet z předváděcích akcí a ukončených leasingů, případně se jedná o ty, které se vrátily v zákonné lhůtě.
Repasováním počítačů se v Česku zaobírají specializované firmy např. Eurotech.cz. Ty zařízení odkoupí. Následně je podrobí profesionálnímu servisu, který obnáší výměnu případných vadných dílů, přeinstalování operačního systému, ale i čištění. Poté je zařadí do dalšího prodeje.
Díky tomu se ke koncovému spotřebiteli dostává plně funkční technika, která vykazuje známky běžného používání a nejvýše kosmetické opotřebení jako například drobné škrábance. Deklarována je plná funkčnost také díky záruční lhůtě, kterou je uživatel chráněn. Ta ze zákona činí nejméně 12 měsíců.