Středa, 7 června, 2023
DomůRady a NávodyVelikost dětského kola musí odpovídat jeho výšce. Víte, jak správně vybírat?

Velikost dětského kola musí odpovídat jeho výšce. Víte, jak správně vybírat?

Spousta rodičů kupuje každoročně pro své ratolesti nová jízdní kola. Mnozí ale nevědí, co vše by měla kola splňovat tak, aby bylo dítko v bezpečí, dobře se mu jezdilo a jízda na kole jako taková ho neodrazovala, naopak bavila a motivovala ke sportu. To, pro jaké kolo se rozhodnete, může být stěžejní při volbě oblíbeného sportu vašeho dítěte. Na co se tedy zaměřit, než investujete své peníze do nového kola? 

Velikost dětského kola

Aby se rodičům nebo jiným nakupujícím dětská kola lépe vybírala, ve většině cyklo prodejen je můžeme najít v kategoriích nikoli podle výšky dětí, ale podle jejich věku. Vždy v daném období jsou si podobně vysoké. Takže se setkáte např. s nejmenšími dětskými koly pro kategorii 3 – 5 let a podobně. I v případě, že víte, že potřebujete dětské kolo 16“, můžete vybírat podle velikosti kol. Tohle kolo bude pro věkovou kategorii 4 – 6 let. 

Pokud máte dítě maličké, pořiďte mu odrážedlo, z něhož se mu bude báječně „startovat“ s učením v jízdě na běžném kole. Už bude vědět, jak funguje stabilita, že při nabrání rychlosti z kola nespadne, bude zkušené a nebude se tolik bát začít šlapat. Je lepší začít dítko učit na kole bez pomocných bočních koleček, které ho mohou v učení paradoxně zbrzdit. 

Nezapomínejte ani na příslušenství pro děti. Zvonek, aby upozornilo ostatní, že jede, použijí zpravidla až větší děti, ty menší mají dost práce s řízením. Důležitá na kole jsou i světla, blikačky a odrazky. 

Pozor, aby bylo kolo lehké a dítku se s ním dobře manipulovalo. Ke kvalitním, cenově dostupný se řadí např. dětská kola WOOM.

Nechte si poradit s výběrem dětského kola na Bikero.cz, kde najdete kvalitní zboží za příznivé ceny. Nechybí ani pedály na kolo Magped a jiné, cyklo oblečení, nářadí, kola pro dospělé, elektrokola, batohy, helmy a mnohé jiné zboží. Podívejte se sami a udělejte radost dětem i vám.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek