Středa, 7 června, 2023
DomůPro ŽenyPracujete z domova? Poradíme vám, jak si zařídit domácí pracovní koutek

Pracujete z domova? Poradíme vám, jak si zařídit domácí pracovní koutek

Mnohé ženy berou práci z domova jako jedinou možnost zaměstnat se vedle mateřství. Chválabohu, několik velké firmy umožňují zaměstnancům vykonávat práci z domova. Pokud vám to umožňuje i váš zaměstnavatel, myslete na to, že pracovat za počítačem nemůžete u jídelního stolu. Potřebujete místo, které vás bude motivovat k dobrým výkonům a hlavně vás nebude nikdo rušit. Jak si tedy zařídit domácí pracovní koutek?

Začněte výběrem kvalitních židlí

Při práci strávíte několik hodin sezením, proto je důležité už při zahájení zařizování pracovního koutku pořídit si kvalitní kancelářskou židli. Soustřeďte se především na kvalitní ergonomické kancelářské židle, které mají kvalitní dobře tvarovanou sedací část, kvalitní opěrku zad, ale také užitečné opěrky rukou. Kancelářská židle ve vašem pracovním koutku by měla být na kolečkách a měla by vám umožnit nastavit si výšku sedáku podle potřeby.

Pokud nechcete, aby vás trápily bolesti nohou a zad, je třeba nastavit si výšku sedáku tak, aby vaše nohy svíraly 90º úhel. Chodidla musí být položena na zemi, nesmíte je mít ve vzduchu.

Kancelářský stůl

Ke kancelářské židli doporučujeme pořídit kvalitní výškově nastavitelný stůl. Vyberete-li si zdravotní židli, je dobré mít stůl, který vám umožní přizpůsobit si výšku pracovní plochy k vaší výšce. Každá z vás má jinou výšku, a proto menším ženám nemusí vyhovovat stoly s vyvýšenou pracovní plochou a podobně.

Kancelářský stůl vybírejte i podle šířky, aby se vám vůbec vešel do vašeho pracovního koutku a nezabral vám příliš mnoho místa. Nezapomínejte výběr přizpůsobit i úložnému prostoru. Každá z vás bude přece potřebovat šuplíky k ukládání pracovních dokumentů.

Real photo of a dark interior with wooden desk, chair and computer in the study space in the middle

Světlo

V domácím pracovním koutku je důležité, aby byl dostatečně prosvětlen. Umělé světlo nenahradí přirozené světlo, které k vám proniká skrz okna přímo do interiéru. Doporučujeme vám proto zařídit si pracovní koutek přímo u okna. Pokud nemáte prázdnou místnost na zařízení domácí kanceláře, je dobré, pokud si prostor pomyslně oddělíte, například paravánem nebo knihovnou.

Důležité je, aby pracovní stůl byl přímo pod oknem.

Aby se vám dobře pracovalo, doporučujeme vám umístit si do pracovního koutku i nástěnku, kde si budete dávat potřebné papíry, hlavně připomínky, na které nesmíte zapomenout.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek