Čtvrtek, 30 března, 2023
DomůZdravíVíte jak správně pečovat o zuby?

Víte jak správně pečovat o zuby?

Zvuk vrtačky a čekání v čekárně v zubní ambulanci je pro všechny z nás nepříjemná zkušenost. Když máme jít k zubaři, tak jen s velkými bolestmi nebo z povinnosti, kdy musíme absolvovat preventivní prohlídku. Jak správně pečovat o zuby?

Pozor na stravu

Chcete-li mít zdravé a krásné zuby, dávejte si pozor na to, co sníte a vypijete, protože i tekutiny a strava ovlivňují kvalitu zubů. Abyste měli zdravé a krásné zuby, doporučujeme vám konzumovat potraviny bohaté na vápník, vitamín D. Zařaďte do jídelníčku ryby, mléčné výrobky a zelenou zeleninu, které mají v sobě důležitou složku pro zdraví našich zubů, a to fosfor.

Dávejte si pozor na potraviny, které vytvářejí ve vašich ústech kyselé prostředí. Ty totiž mohou poškodit zubní sklovinu. Dále se vyhněte pití slazených nápojů jako například coly a vyhýbejte se kousání tvrdých předmětů.

Pravidelné čištění a potřebné vybavení

Kromě vhodného výběru stravy si dejte záležet také na pravidelném čištění zubů. Doporučujeme kupovat kvalitnější zubní kartáčky s jemnými štětinami, které zuby vyčistí a zároveň nepodráždí dásně. Pokud máte sklon ke krvácení, o to víc byste si měla dávat záležet na výběru kartáčku.

Portrait of young woman with beautiful smile

Ke klasickému zubnímu kartáčku byste si měli koupit kvalitnější bělící pásky pro důkladné bělení zubů, mezizubní kartáčky, zubní nitě a jednosvazkové kartáčky pro čištění posledních židlí – zubů moudrosti. Doporučujeme vám používat i kvalitnější přírodní zubní pasty bez tenzidů a přírodní zubní prášek od značek, která vyrábí přírodní kosmetiku.

Při čištění zubů si dávejte pozor zejména na prostor mezi zuby, čištění zubů moudrosti a čištění jazyka. I na jazyku se nacházejí bakterie, které by vašim zubům mohly ublížit.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek