- Komerční sdělení -finance
DomůZdravíZmocnila se vás podzimní deprese? Takto s ní zatočte!

Zmocnila se vás podzimní deprese? Takto s ní zatočte!

Horké léto vytlačil podzim. A právě v tomto období býváme mnohem více vyčerpaní. I vy patříte mezi ty, na které špatně ovlivňuje sychravé počasí, pociťujete více smutek, cítíte se unaví a ztrácíte náladu? Možná na vás dolehla právě podzimní deprese. Jak s ní bojovat?

Dny se pomalu zkracují, přichází ochlazení a déšť. A právě tyto příčiny mohou za zvýšenou psychickou zátěž a horší fyzickou kondici lidí. Na podzim je na sklíčenou náladu náchylných více lidí než v létě. Víte, že podzimní deprese je rozšířenější než choroby srdeční a cév? Představuje vnitřní znechucení, ztrátu energie a únavu.

V tomto období lidské tělo prahne po snížení výkonu a také si musí šetřit energii. Přetěžováním si můžeme akorát přivodit stres, který vytrápí naši imunitu. Pokud se rychle nevzpamatujeme a nezačneme s ní bojovat, může postupně přerůst do trvalé deprese!

Jak s ní bojovat?

Psychologové hlásí, že je důležité pozitivně se naladit a poslouchat signály svého těla. Pokud potřebujete více odpočívat, vůbec se nebraňte odpolednímu spánku, zajděte do wellnessu nebo si jen tak polebeďte doma na gauči. I přes pochmurné počasí je třeba si podzim užít!

podzimní deprese

Tipy na zahnání podzimní deprese:

Pohyb a zdravá strava

Ani v chladnějších dnech nezapomínejte na pohyb na čerstvém vzduchu. Během barevných dnů se můžete stále aktivně věnovat pracím na zahradě. Teplé polévky jsou jako stvořené pro sychravé počasí. Doplňte si také důležité vitamíny v podobě ovoce, zeleniny, luštěnin a mléčných produktů.

Setkávejte se s lidmi

Naplánujte si schůzky s dobrými kamarády a povídejte si o pozitivních věcech. Pomluvy se nepočítá! Zapomeňte na falešná přátelství, která vás o energii obírají.

Relaxujte při hudbě

Sad pensive adult 40s woman at home Winter depression – seasonal affective disorder mental health looking out the window alone. Self isolation

Pusťte si relaxační hudbu a odpočívejte při vonných svíčkách. Nebo si zapněte oblíbenou rytmickou hudbu, která vás bude provázet při úklidu.

Najděte si nový koníček

Rozvíjejte své schopnosti a objevujte nové. Uvažovali jste nad designérským či jazykovým kurzem? Podzim je na ně jako stvořený!

Zkrášlujte si domov

Ať už si uděláte radost díky vlastním handmade výrobkům nebo si nový doplněk koupíte v obchodě je na vás. Nezapomeňte, že příjemné prostředí dokáže člověku vdechnout pozitivní energii.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek